اخبار طلا و ارز

اخبار روز

gold

بهای جهانی طلا 10 دلار کاهش یافت/ سیر نزولی قیمت انواع سکه وطلا با کاهش نرخ ارز

پارسینه

به گزارش پارسینه؛ محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور در گفتگو با پارسینه گفت: در بازار امروز بهای جهانی با 10 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به یک هزار و 810 دلار در هر اونس رسید. در بازار داخلی هم با توجه افت نرخ ارز، قیمت انواع سکه و طلا همچنان روند کاهشی دارد. قیمت هر اونس نقره هم 22 دلار و 90 سنت است. کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت 11 میلیون و 650 هزار تومان، سکه طرح جدید 11 میلیون و 850 تومان و نیم سکه هم باقیمت 6 میلیون و 550 تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت 3 میلیون و 680 هزار تومان و سکه های یک گرمی هم با قیمت 2 میلیون و 250 هزار تومان خرید و فروش شد. کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده 17 عیار با قیمت 5 میلیون و 158 هزار تومان و یک گرم طلای 18 عیار هم با قیمت  یک میلیون و 190 هزار تومان معامله شد. او در ادامه افزود: یک گرم طلای 20 عیار با قیمت 1 میلیون و 323 هزار تومان، یک گرم طلای 21 عیار با 1 میلیون و 389 هزار تومان، یک گرم طلای 22 عیار با 1 میلیون و 455 هزار تومان و یک گرم طلای 24 عیار با قیمت 1 میلیون و 587 هزار تومان قیمت گذاری شد. این فعال بازار طلای و جواهر کشور گفت: حباب سکه با کاهش به 190 هزار تومان رسید.  نرخ دلار در بازار آزاد 27 هزار و 200 تومان است.

هر گرم طلا 18 عیار

gold

قیمت سکه 28 دی 1400

عصر مالی

به گزارش عصرمالی،  میانگین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه 27 دی 1400 در بازار آزاد تهران به 11 میلیون و 674 هزار و 444 تومان رسید. امروز میانگین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 11 میلیون و 291 هزار و 818 تومان، نیم سکه 6 میلیون و 366 هزار و 666 تومان، ربع سکه 3 میلیون و 481 هزار و 111 تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 107 هزار و83 تومان است.

سکه بهار ازادی

gold

قیمت سکه امامی امروز سه شنبه 28 دی 1400/ سکه امامی دوباره ارزان شد

اقتصاد نیوز

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه در بازار امروز مانند روز گذشته ارزان شد.   در اکو ایران ببینید،   قیمت سکه امامی امروز سکه امامی، امروز به 12,190,000 (دوازده میلیون و یکصد و نود هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش 0.16 درصدی داشته است. جدول قیمت 3 روز اخیر سکه امامی قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ 12,190,000 -20,000.00 -0.16  11:27 12,210,000 -90,000.00 -0.74 روز قبل 12,300,000 45,000 0.36 2 روز پیش

سکه امامی

gold

قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای روز سه شنبه 28 دی 1400 / تداوم کاهش قیمت سکه +جدول

اقتصاد نیوز

به گزارش اقتصادنیوز،  در معاملات صبح روز سه شنبه 28 دی،  قیمت سکه در نیمه روز 12 میلیون و 190 هزار تومان تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز دوشنبه 20 هزار تومان کاهش داشته است. امروز قیمت نیم سکه 30 هزار تومان کاهش یافت و به قیمت 6 میلیون و 550 هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به قیمت 3 میلیون و 680 هزار تومان مبادله شد و قیمت سکه گرمی به 2 میلیون و 240 هزار تومان رسید. همچنین امروز هر گرم طلا 18 عیار با کاهش 5 هزار و 300 تومانی نسبت به روز گذشته قیمت یک میلیون و 178 هزار و 300 تومان مبادله شد.

هر گرم طلا 18 عیار

gold

قیمت طلا کاهشی شد

عصر مالی

به گزارش عصرمالی،  بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 1817 دلار و 11 سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در 1816 دلار و 20 سنت ایستاد. بازارهای آمریکا روز دوشنبه به مناسبت تعطیلات عمومی بسته بودند. توجه سرمایه گذاران جهانی به نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا معطوف شده که روزهای 25 و 26 ژوین برگزار می شود. فدرال رزرو اعلام کرده که افزایش نرخهای بهره را در مارس با هدف مقابله با رشد تورم آغاز می کند. نرخ تورم آمریکا در دسامبر بر مبنای سالانه هفت درصد رشد کرد که سریع ترین روند در حدود 40 سال اخیر بود. طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می شود اما نسبت به افزایش نرخهای بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می دهد. بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا به بالاترین حد دو سال اخیر صعود کرد و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را کمتر کرد. استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI در این باره گفت: سرنوشت کوتاه مدت قیمت طلا در دستان فدرال رزرو و سرعت افزایش نرخهای بهره در چند سال آینده است. این فلز ارزشمند احتمالا در بازه معاملاتی محدودی می ماند و تا زمان برگزاری نشست فدرال رزرو، احتمالا کاهشی خواهد شد. هر روز تلاش می کنیم مشخص کنیم موضع بانک مرکزی آمریکا درباره تحکیم سیاست پولی نسبت به ریسکهای ژیوپلیتیکی دیگر که بازار را تحت تاثیر قرار می دهد مانند تنشها در اوکراین، چقدر جدی است. آمریکا هفته گذشته اعلام کرد نگران آن است که روسیه به بهانه شکست دیپلماسی برای تامین اهداف این کشور، به اوکراین حمله کند. بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی ژاپن پیش بینی تورم برای سال مالی که در آوریل آغاز می شود را بالا برد و اعلام کرد ریسکها برای دورنمای قیمت متوازن شده اند. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، به 22 دلار و 86 سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.5 درصد کاهش پیدا کرد و به 966 دلار و 71 سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 1879 دلار و 97 سنت معامله شد.

انس جهانی طلا
gold

قیمت جهانی طلا امروز 1400/10/28

تسنیم نیوز

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد زمان بندی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند که احتمالا در نشست هفته آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.08 درصد کاهش به 1817 دلار و 86 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با 0.02 درصد افت به 1816 دلار و 20 سنت رسید. پس از آنکه مقام های بانکی مرکزی آمریکا این سیگنال را ارسال کردند که ممکن است برای مهار تورم در ماه مارس افزایش نرخ بهره را آغاز کنند، توجه اصلی سرمایه گذاران همچنان معطوف نشست روزهای 25 و 26 ژانویه فدرال رزرو است. نرخ تورم در آمریکا در ماه گذشته شاهد رشد 7 درصدی بود که بالاترین نرخ رشد در این کشور طی حدود 40 سال گذشته است. هنگام رشد تورم طلا معمولا به کالایی برای سرمایه گذاری امن تبدیل می شود، اما این کالای سرمایه ای نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا به شدت حساس است زیرا می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد. سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا هم به بالاترین رقم 2 سال گذشته رسیده و جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را کم کرده است. استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت، سرنوشت قیمت طلا در کوتاه مدت در دستان فدرال رزرو است و اینکه با چه سرعتی نرخ بهره را طی مدت 6 ماه افزایش دهند. وی افزود تا زمان نشست 25 ژانویه نوسان قیمت طلا احتمالا محدود و شیب حرکت آن کاهشی خواهد بود. اینز ادامه داد: «هر روز ما تلاش می کنیم بفهمیم موضع پولی انقباضی فدرال رزرو در تقابل با عواملی همچون ریسک های ژیوپلتیک از جمله موضوع اوکراین به چه میزان می تواند بر بازار تاثیر گذار باشد.» انتهای پیام/

انس جهانی طلا
هر گرم طلا 18 عیار

gold

خریداران طلا بخوانند / اولین اتفاق اقتصادی مهم در سال 2022

تجارت نیوز

به گزارش تجارت نیوز، قیمت طلا چه خواهد شد؟ اگر پاسخ به این سوال برای شما مهم است اتفاق مهم در بازار جهانی طلا را در زیر بخوانید. روز گذشته خبرگزاری های مهم خارجی مانند رویترز از رشد اقتصادی 8 درصدی چین در سال 2021 خبر داده بودند. هرچند این رشد اقتصادی برای اقتصادهایی مثل ایران یک رویا می تواند باشد اما در کشور چین «رشد با شتاب اندک» توسط خبرگزاری ها توصیف شده بود. با این اتفاق پیش بینی می شد که کشور چین سیاست های انبساطی را آغاز کند. پیش از این هم سی ان ان گزارش داده بود نرخ بهره در کشور چین پس از دو سال کاهش خواهد یافت. در آن گزارش اشاره شده بود: این کاهش نرخ می تواند به کاهش هزینه های وام برای خرید خانه و فعالیت اقتصادی شرکت ها کمک کند و مشتریان را به خرید و سرمایه گذاری تشویق کند. متن کامل آن گزارش را در ترجمه تجارت نیوز با عنوان «کاهش نرخ بهره در چین» می توانید بخوانید. اما اتفاق جدید چیست؟ بلومبرگ ساعاتی پیش در گزارشی خبر داد که کاهش نرخ بهره در چین عملا اتفاق افتاده و بانک مرکزی چین اولین بانک مرکزی جهان است که در سال 2022 نرخ بهره را کاهش می دهد. این اتفاق سیگنال مهمی برای بازار طلا دارد. با کاهش نرخ بهره و احتمال افزایش سیاست های انبساطی و رشد تورم وضعیت سرمایه گذاری در بازار طلا قاعدتا باید بهبود پیدا کند. طی روزهای اخیر نرخ جهانی طلا به کانال 1800 دلار در هر اونس برگشته و اتفاق چین دومین سیگنال مثبت برای معامله گران طلا در سال 2022 محسوب می شود. پیش از این نیز محمد شاهرخی، کارشناس بازارهای مالی نیز در لایو اینستاگرامی تجارت نیوز گفته بود: طلای داخل مثل دلار ممکن است یک روند متاثر از اخبار سیاسی داشته باشد که چندان ظرفیت رشد در آن نتوان دید اما در بازار خارجی طلا و نقره در سال 2022 وضعیتی بهتری خواهند داشت و به نظر می رسد می توان بخشی از پرتفوی سرمایه گذاری را برای این بخش لحاظ کرد. حال در خبر بلومبرگ از اتفاق مهم در چین آمده است: بانک مرکزی چین برای اولین بار در دو سال اخیر نرخ بهره را کاهش داد تا به تقویت اقتصادی کمک کند. اقتصاد چین به دلیل رکود دارایی و شیوع مکرر ویروس، شتاب خود را از دست داده است. با این اتفاق چین نرخ بهره خود را به میزان 5 واحد کاهش داده و به 3/8 درصد رسانده است. بلومبرگ در توضیح این اتفاق نوشته است:  در حالی که تورم نگرانی اصلی بانک های مرکزی در آمریکا و اروپا است، اقدام جدید چین به این معنی است که سیاست گذاران به سمت سیاست های انبساطی روی آورده اند. کاهش نرخ بهره بخشی از تلاش های پکن برای جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی برای دومین اقتصاد بزرگ جهان است. بزرگ ترین چالش ها برای رسیدن به هدف رشد اقتصادی بیشتر، شیوع پراکنده سویه جدید کرونا یعنی ویروس Omicron و کاهش مداوم فروش ملک است که سرمایه گذاری مسکن را کاهش می دهد. آیا این اتفاق ممکن است بازار طلا در داخل را هم تحت تاثیر قرار دهد؟ هرچند اثرگذاری نرخ دلار بر نرخ طلا در بازار داخل بیشتر به نظر می رسد با این حال سیگنال مهم کشور چین برای بازار جهانی طلا را نباید بی اثر در نظر گرفت. آخرین اخبار از بازار طلا را در سروس ارز و طلا دنبال کنید. مطالعه بیشتر: چگونه اطلاعات بازارها را تحلیل کنیم؟

هر گرم طلا 18 عیار

gold

سرگردانی سکه در کانال 12 / شروع مثبت اونس در هفته

تجارت نیوز

به گزارش تجارت نیوز، قیمت سکه امامی در دادوستدهای روز دوشنبه، هم مسیر با دلار روند کاهشی را در پیش گرفت؛ اما افت قیمت سکه به 100 هزار تومان محدود شد. به این ترتیب هر قطعه سکه امامی روز گذشته 12میلیون و 200 هزار تومان قیمت خورد و سرگردانی سکه در محدوده کوچکی ادامه یافت. هشت روز کاری است که نوسان روزانه سکه امامی به نیم درصد محدود شده است و به نظر می رسد فعالان این بازار بین معامله سکه بر مبنای نرخ دلار یا طلای جهانی سرگردان مانده اند. به هر روی بررسی ها از رشد بیش از 10درصدی قیمت سکه امامی از ابتدای سال تاکنون حکایت دارد. دلار نیز در این بازه زمانی عملکرد مشابهی داشته و 11 درصد از آخرین قیمت ثبت شده در سال گذشته فاصله گرفته؛ اما طلای جهانی به رشد 5/ 5درصدی بسنده کرده است. (دنیای اقتصاد) به گزارش تجارت نیوز،  اخبار مثبت مذاکرات در چند روز گذشته قیمت دلار را کاهشی کرده است. برخی از فعالان بازار ارز به دلیل مشخص نبودن قیمت قطعی دلار فعالیت خود را در بازار کاهش داده اند. برخی از کارشناسان عقیده دارند تا نتیجه نهایی مذاکرات مشخص نشود قیمت دلار و طلا روند با ثباتی را نخواهد داشت. علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز از احتمال توقف افزایش تورم آمریکا گفت و توضیح داد: با توجه به سیاست های تیپرینگ آمریکا احتمال تقویت شاخص دلار وجود دارد. تقویت شاخص دلار موجب می شود طلا که دارایی امن به حساب می آید با کاهش نسبی همراه می شود. طباطبایی در ادامه توضیح داد با توجه به شرایطی که در بازارها وجود دارد، احتمال کاهش نسبی قیمت طلا وجود دارد. بر این اساس احتمال دارد قیمت طلا کاهش داشته باشد اما احتمال رسیدن و شکستن سقف های جدید قیمتی بعید است. او بر این عقیده است که سیاست های آمریکا بری کنترل تورم و کنترل نقدینگی در کشور باعث می شود تقاضا برای طلا کاهش یابد و این امر اونس طلا را کاهشی می کند که همین مساله در بازار طلا اثرگذار است. مطالعه بیشتر: کاهش قیمت طلا ادامه دار است؟ / پیش بینی قیمت اونس و طلاشروع مثبت طلا در هفتهروز گذشته بازار جهانی شاهد رشد 2/ 0درصدی قیمت طلا بود و هر اونس از این فلز زرد 1821دلار قیمت خورد. به این ترتیب، در شرایطی که فعالان بازار در حال ارزیابی سیاست های اقتصادی در سطح جهانی هستند و رشد نرخ تورم در آمریکا از یکسو و تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از سوی دیگر سبب ایجاد تعادل نسبی در بازار شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش اندکی بود. پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد، فعالیت های تولیدی در ماه دسامبر 3/ 0 درصد کاهش داشته است، سوددهی اوراق قرضه 10ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم های دو سال اخیر که هفته گذشته به ثبت رسید، در نوسان بود. در حال حاضر، تجار منتظر سخنان این هفته مقام های فدرال رزرو در نشست سیاستگذاری روزهای 25 و 26 ژانویه هستند. مطالعه بیشتر: قیمت طلا یک درصد ارزان شد/قیمت دلار و یورو امروز 1400/10/27

سکه امامی

gold

کاهش قیمت طلا ادامه دار است؟ / پیش بینی قیمت اونس و طلا

تجارت نیوز

به گزارش تجارت نیوز، قیمت طلا از هفته گذشته روند کاهشی داشته است و قیمت طلا 18 عیار کانال یک میلیون و 200 هزار تومان را از دست داد. یکی از عوامل اثرگذار در قیمت طلا، قیمت دلار است که نرخ ارز در چند روز گذشته به دلیل اثرپذیری از مذاکرات کاهشی بوده است. اخبار مثبت مذاکرات در چند روز گذشته قیمت دلار را کاهشی کرده است. برخی از فعالان بازار ارز به دلیل مشخص نبودن قیمت قطعی دلار فعالیت خود را در بازار کاهش داده اند. برخی از کارشناسان عقیده دارند تا نتیجه نهایی مذاکرات مشخص نشود قیمت دلار  و طلا روند با ثباتی را نخواهد داشت. علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز از احتمال توقف افزایش تورم آمریکا گفت و توضیح داد: با توجه به سیاست های تیپرینگ آمریکا احتمال تقویت شاخص دلار وجود دارد. تقویت شاخص دلار موجب می شود طلا که دارایی امن به حساب می آید با کاهش نسبی همراه می شود. طباطبایی در ادامه توضیح داد با توجه به شرایطی که در بازارها وجود دارد، احتمال کاهش نسبی قیمت طلا وجود دارد. بر این اساس احتمال دارد قیمت طلا کاهش داشته باشد اما احتمال رسیدن و شکستن سقف های جدید قیمتی بعید است. کاهش استقبال از طلااین کارشناس بازارهای مالی عقیده دارد طلا در طول سال ها باید از دارایی امن فاصله بگیرد و حجم تقاضا در بازار طلا کاهشی خواهد بود. او بر این عقیده است که سیاست های آمریکا بری کنترل تورم و کنترل نقدینگی در کشور باعث می شود تقاضا برای طلا کاهش یابد و این امر اونس طلا را کاهشی می کند که همین مساله در بازار طلا اثرگذار است. به گزارش تجارت نیوز، بر اساس گفته های این کارشناس بازارهای مالی، آمریکا در تلاش برای تقویت شاخص دلار است و اونس جهانی طلا روند کاهشی خواهد داشت در نتیجه احتمالا قیمت طلای داخلی نیز نزولی می ماند. همچنین اخباری که از مذاکرات منتشر شده است در چند روز گذشته باعث کاهش قیمت دلار شده و همین موضوع قیمت طلا و سکه را کاهشی کرده است. اگر روند سیگنال های مثبت مذاکرات ادامه داشته باشد و قیمت دلار افزایشی نباشد احتمال ادامه کاهش قیمت طلا وجود دارد. همچنین احتمال روند افزایشی اونس جهانی طلا که یکی از عوامل موثر در بازار طلاست بعید است و همین موضوع در کنار کاهش و کنترل نرخ ارز می تواند مانع از قیمت طلا در بازار داخلی شود. اما اخبار مذاکرات و نتیجه آن در بازار ارز و طلا بسیار اهمیت دارد و اگر اخبار ضد و تقیضی از وین منتشر شود احتمال نوسان قیمت در بازار طلا و ارز وجود دارد. مطالعه بیشتر: اتفاق مهم در بازار طلا / وقت خرید طلا است؟ آخرین اخبار بازار طلا و دلار را در صفحه طلا و ارز تجارت نیوز بخوانید.

انس جهانی طلا

gold

سکه 11 میلیون و 950 هزار تومان شد

اکو بورس

اکوبورس: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 11میلیون و 950 هزار تومان است. به گزارش اکوبورس به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز (27  دی 1400) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به 11 میلیون و 950 هزار تومان و سکه طرح قدیم به 11 میلیون و 750 هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه 6 میلیون و 550 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 670 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان است. قیمت هر اونس طلا در بازار های جهانی به 1.821 دلار (یک هزار و 821 دلار) رسید و هر گرم طلای 18 عیار به مبلغ یک میلیون و 150 هزار تومان معامله می شود. نرخ سکه طرح جدید نسبت به آخرین معاملات دیروز حدود 100 هزار تومان کاهش  یافت.   شما می توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید: نام محصول نرخ (تومان) سکه تمام بهار آزادی طرح جدید   11.950.000 سکه تمام طرح قدیم  11.750.000 نیم سکه بهار آزادی 6.550.000 ربع سکه بهار آزادی 3.670.000 سکه گرمی  2.250.000 اونس جهانی  یک هزار و 821 دلار و 84 سنت  طلای 18 عیار 1.150.500 برچسب ها

سکه بهار ازادی

gold

قیمت طلا ثابت ماند

صنعت کار

به گزارش صنعت کار، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در 1818 دلار و 76 سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و 1817 دلار و 90 سنت معامله شد. به گفته هووی لی، اقتصاددان ارشد بانک OCBC، طلا مدتی است که در بازه معاملاتی ثابتی مانده است و بازار هنوز درباره این که چه مسیر قیمتی را در پیش بگیرد، بلاتکلیف مانده است. هنوز تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن در برابر فشارهای تورمی وجود دارد. بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد فعالیت بخش تولید در دسامبر 0.3 درصد کاهش پیدا کرد در حالی که رشد 0.5 درصدی تولید این بخش پیش بینی بوده است. در پی انتشار این آمار، بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا نزدیک به بالاترین حد دو سال اخیر ایستاد که هفته گذشته به آن صعود کرده بود. شاخص دلار رشدی که روز جمعه داشت را حفظ کرد. معامله گران اکنون منتظر اظهارات هفته جاری مقامات بانک مرکزی آمریکا پیش از نشست سیاست پولی در روزهای 25 و 26 ژوین هستند اما اظهارات اخیر به حد کافی موافق تحکیم سیاست پولی بوده اند تا باعث شود بازارها احتمال نخستین افزایش نرخهای بهره در مارس و رشد یک درصدی نرخهای بهره تا پایان سال را به طور کامل در قیمتها لحاظ کند. طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می شود اما نسبت به افزایش نرخهای بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می دهد. در حالی که بیشتر بانکهای مرکزی جهان به دنبال عادی سازی سیاست پولی برای مهار فشار قیمت هستند، چین روز دوشنبه یک نرخ بهره کلیدی را برای نخستین بار از زمان اوج پاندمی در سال 2020 پایین برد. بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران همچنین منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن که روز سه شنبه به پایان می رسد، آمار تورم انگلیس در روز چهارشنبه و آمار اشتغال استرالیا در روز پنج شنبه هستند. وانگ تایو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد: اونس طلا در محدوده معاملاتی 1815 تا 1830 دلار می ماند و فرار از این محدوده، مسیر قیمت را نشان می دهد. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 22 دلار و 93 سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.2 درصد کاهش پیدا کرد و در 967 دلار و 99 سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، 1870 دلار و 29 سنت معامله شد. منبع: ایسناانتهای پیام/

انس جهانی طلا
gold

ریسک معامله در بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه 27 دی 1400

اقتصاد نیوز

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه روز گذشته بر مدار صعود قرار گرفت. این فلز گران بهای داخلی در دومین روز هفته جاری توانست 45 هزار تومان بر ارزش خود بیفزاید و با 12 میلیون و 300 هزار تومان معامله شود. دیروز افزایش قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که قیمت دلار آمریکا نیز رشد را تجربه کرده بود. ریسک معامله  در بازار سکه با این وجود معامله گران بزرگ روانه بازار سکه نشده اند. فلز گران بهای داخلی بین محدوده 12 میلیون و 270 تا 12 میلیون و 320 هزار در حال نوسان است بنابراین می توان گفت که جو احتیاطی در بازار سکه شدت گرفته است و بازیگران بزرگ بازار حاضر نیستند که ریسک خاصی را به جان بخرند.  در چنین فضایی انتظار نمی رود که سکه در روز جاری نیز نوسان زیادی را تجربه کند، مگر آنکه در بازار دلار یا طلا اتفاق هیجان انگیز و متفاوتی رخ دهد. در صورتی که اتفاق خاصی در بازار دلار یا طلا رخ ندهد، سکه در همین بازه 12 میلیون و 200 تا 12 میلیون و300 هزارتومان سرگردان خواهد بود، هر چند که گرایش بازار بیشتر به سوی نرخ های پایین تر خواهد بود.   اما در معاملات پشت خطی  شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز 27 دی 1400 چگونه  پیش بینی کرده اند؟ صعود قیمت سکه در معاملات پشت خطی قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی 12 میلیون و 310 هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی شنبه شب 35 هزار تومان بالا رفته بود.   این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز یکشنبه 10 هزار تومان بالا تر بود. قیمت سکه روز گذشته بر روی 12 میلییون و 300 هزار تومان قرار داشت

سکه بهار ازادی

gold

قیمت جهانی طلا امروز 1400/10/27

تسنیم نیوز

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که فعالان بازار در حال ارزیابی سیاست های اقتصادی در سطح جهانی هستند و رشد نرخ تورم در آمریکا از یک سو و تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از سوی دیگر سبب ایجاد تعادل نسبی در بازار گشته است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش اندکی بود. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد رشد به 1819 دلار و 5 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با 0.09 درصد رشد به 1818 دلار و 20 سنت رسید. هووی لی اقتصاددان بانک او سی بی سی در این باره گفت: «در حالی که بازار هنوز در مورد انتخاب مسیر بعدی خود مردد است، نوسان قیمت طلا محدود شده است.» وی افزود: «با توجه به تداوم تورم بالا هنوز میزانی از تقاضا در بازار طلا باقی مانده است.» پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد، فعالیت های تولیدی در ماه دسامبر 0.3 درصد کاهش داشته است، سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم های 2 سال اخیر که هفته گذشته به ثبت رسیده بود در نوسان بود. اکنون تجار منتظر سخنان این هفته مقام های فدرال رزرو در نشست سیاست گذاری روزهای 25 و 26 ژانویه هستند اما به نظر می رسد که بازار خود را از قبل برای اولین افزایش نرخ بهره در ماه مارس و رسیدن نرخ بهره به یک درصد تا پایان سال آماده کرده است. در هنگام افزایش نرخ تورم، بازار طلا به محل امنی برای سرمایه گذاری تبدیل می شود، اما افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار شده و جذابیت آن را کاهش می دهد. انتهای پیام/

انس جهانی طلا

gold

فرمانبرداری سکه از دلار / طلا در دوراهی ابهامات

تجارت نیوز

به گزارش تجارت نیوز، در معاملات امروز یکشنبه 26 دی ماه، قیمت طلا و سکه مجددا تغییر مسیر داد و با افزایش قیمت همراه شد و قیمت سکه با کاهش حدود 50 هزار تومانی خود این افزایش قیمت را همراهی نکرد. عوامل تاثیرگذار رشد طلا در هفته گذشتهدو عامل اصلی تاثیرگذار بر طلا، دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا خواهند بود. دلار عقب نشینی کرد و اندکی فضا برای تنفس به طلا داد در حالی که روند صعودی بازده اوراق خزانه هم متوقف شد. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA به کیتکونیوز گفت: نگاه کنید بازده اوراق خزانه تا چه حد بالا رفته است. بازار بیش از 90 درصد احتمال می دهد فدرال رزرو در مارس افزایش نرخهای بهره را تصویب کند. و طلا یکی از بهترین عملکردهای هفتگی را در چند ماه گذشته داشته است. طلا قادر نیست فراتر از اوج قیمت چند ماه اخیرش را بشکند اما اوضاع برای این فلز ارزشمند کاملا مساعد به نظر می رسند. مطالعه بیشتر: سکه تمام بهار آزادی چقدر گران شد؟ /قیمت دلار و یورو امروز 1400/10/26دنیای اقتصاد نوشت: فرمانبرداری سکه از دلاربا توجه به حاکم بودن فضای مثبت ناشی از مذاکرات هسته ای، بازار طلا و سکه در مجموع تمایلات نزولی از خود نشان می دهد؛ هرچند برخی روزها صعودهای ناچیزی را تجربه می کند. روز یکشنبه سکه امامی همراستا با دلار، تحرکات چشمگیری نداشت و تنها با اندکی افزایش در سطح 12میلیون و 300هزار تومان مورد دادوستد قرار گرفت. لازم به ذکر است که حباب این سکه بیش از 400 هزار تومان است و ارزش ذاتی آن همچنان در زیر سطح 12میلیون تومان به سر می برد. برخی معامله گران معتقدند، تا زمانی که سکه امامی در زیر محدوده 12میلیون و 500 هزار تومان قرار دارد، خریداران بزرگی وارد بازار نخواهند شد. این فلز گرانبهای داخلی در برخورد با این محدوده می تواند با افزایش فعالیت خریداران مواجه شود. طلا در دوراهی ابهاماتطلای جهانی طی چند روز گذشته توانست به خوبی رشد کند و وارد محدوده 1800دلاری شود و در بالای این سطح نوسان صعودی از خود نشان دهد. داده های اقتصادی مانند افزایش تورم، مصرف ضعیف تر و افزایش ریسک های ژیوپلیتیکی باعث شده اند تا حمایت ها از این فلز گرانبها افزایش یابد؛ به طوری که تورم بالای آمریکا و توقف نسبی رشد اوراق این کشور موجب شده اند طلا کمی رشد کند. به این ترتیب هر اونس طلا توانست با عملکرد مثبت 11/ 1درصدی هفته گذشته را به پایان برساند. با این حال به گفته تحلیلگران، این ذهنیت که فدرال رزرو به شدت نرخ های بهره را افزایش می دهد تا حدودی برای دلار مفید خواهد بود و از طرف دیگر خبر بدی برای طلا است. آنها بر این باورند که در سال 2022 تورم مهم ترین محرک سرمایه گذاران برای حرکت به سمت طلا خواهد بود. آخرین اخبار بازار طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت نیوز بخوانید.

هر گرم طلا 18 عیار

gold

پیش بینی آینده طلا /عواقب تصمیم اخیر فدرال رزرو

اقتصاد نیوز

به گزارش اقتصادنیوز، چشم انداز قیمت طلا در هفته سوم 2022 بهتر از هفته های پیش به نظر می رسد. تحلیلگران در حال ارزیابی عواقب یک اشتباه احتمالی سیاست پولی از سوی فدرال رزرو هستند، زیرا فدرال رزرو با نگاهی به آخرین داده های تورم در حال گرفتن تصمیمات سختی است. تهدید تورم در نهایت قیمت طلا را بالاتر می برد. معاملات آتی طلا در فوریه 2021آخرین بار با 1816.90 دلار معامله شد که بیش از 1 درصد در هفته افزایش یافت. هفته برای دلار: انتشار آمار اولیه بیکاری آمریکا در روز 5 شنبه یکی از مهم ترین رویدادهای هفته خواهد بود. در این هفته آمار دیگری از جمله داده های بخش مسکن و تولید آمریکا نیز منتشر خواهد شد. با این حال، به نظر نمی رسد این اعداد و ارقام تاثیر چندانی بر بازار داشته باشد. در هفته منتهی به 14 ژانویه، شاخص دلار با 0.58 درصد کاهش به 95.165 رسید. هفته برای یورو: انتشار ارقام اقتصادی آلمان مهم ترین رویداد اقتصادی هفته در منطقه یوروخواهد بود.  ارقام نهایی تورم دسامبر 2021 برای کشورهای عضو منطقه یورو در هفته نیز یکی دیگر از اخبار مهم اقتصادی این هفته خواهد بود. در پایان هفته، انتشار ارقام مربوط به شاخص مصرف کننده منطقه یورو نیز می تواند بر بازارها تاثیرگذار باشد.   در زمینه سیاست پولی نیز نتایج نشست بانک مرکزی اروپا قرار است روز پنجشنبه منتشر شود و کریستین لاگارد رییس بانک مرکزی اروپا، روز جمعه در این باره گزارش خواهد کرد. در هفته، یورو با 0.44 درصد افزایش به 1.1411 دلار رسید.

هر گرم طلا 18 عیار
( 1 )